Bu Yunan adası Avrupa'nın en iyi adası seçildi

Dünyanın en çok okunan aylık seyahat ve lifestyle dergisi Travel+Leisure Avrupa'nın en iyi adalarını seçti.

Buna göre Yunanistan'ın Kiklad adalarından Paros, "Avrupa'nın En İyi 10 Adası" kategorisinde, derginin okuyucularından yüzde 88,76 puan alarak ilk sıraya yerleşti.

Bu yılki oylamaya Yunan adaları damgasını vurdu. Yunanistan beş adasıyla Avrupa'nın en iyi 10 adası listesinde yer aldı.İlk sırayı alan Paros adası dışında, Yunanistan'ın Santorini adası 4.sırayı, Girit adası  5. sırayı, Milos adası 6.sırayı alırken meşhur Mikonos adası 9.sırayı ve Korfu adası (Kerkira) 10. sıraya yerleşti.

İşte okuyucuların doğal güzellikler, aktiviteler, plajlar,yemek ve adanın sakinlerinin sıcakkanlılığına göre yaptıkları oylamaya göre Avrupa'nın En İyi 10 Adası:

1. Paros adası (Yunanistan)

2. Orkeny Islands (İskoçya)

3. Azores (Portekiz)

4. Santorini adası (Yunanistan)

5. Girit adası (Yunanistan)

6. Milos adası (Yunanistan)

7. Skye and the Hebrides (İskoçya)

8. Sicilya

9. Mikonos adası (Yunanistan)

10. Korfu adası (Kerkyra) (Yunanistan)

Paros adası

İstediğiniz tarihleri seçtikten sonra haritadaki Artı (+) veya Eksi (-) tuşlarına basarak daha fazla seçenek görüntüleyebilirsiniz.

Haritada gezinip konaklamak istediğiniz bölgede ya da konaklamak istediğiniz bölgeye en yakın müsait otel, pansiyon ve daireleri görüntüleyebilirsiniz.(*)

(*) Haritada belirtilen fiyatlar 1 gecelik fiyatlardır. Kalmak istediğiniz tarihleri seçtikten sonra otel fiyatları kalacağınız günlerin toplamına göre hesaplanıp gösterilir.

Booking.com