Mikonos ve Santorini kadar güzel Yunan adaları

Yunan adalarından Santorini ve Mikonos en popülerleri olsa da en az onlar kadar çekici başka adalar da bulunuyor.

Tarihi anıtları, doğal güzellikleri ve eğlence hayatıyla zengin dört Yunan adasını sıraladık.

GİRİT

Bir ülke içinde bir ülke gibi olan Girit, gittiğinizde hemen farklı kültürünü hissedebileceğiniz adalardan biridir ve onu sevmekten asla vazgeçmezsiniz. Plajları sever misiniz? Girit'e gidin. Dağları sever misiniz? Girit'e gidin. Süper müzik ve tsikoudia (Girit rakısı) ve benzerlerini sever misiniz? Girit'e gidin. Çok aramaya gerek yok: Girit'e gidiniz!

RODOS

Rodos’un 5 günlük tatillerin hepsinin bir numaralı varış noktası olmasının bir nedeni var. Bu da Rodos’ta sadece Ortaçağ kenti, Apollon Tapınağı ve Lindos Akropolisi gibi anıtları değil, aynı zamanda eğlenceli bir gece hayatı için uygun mekanlara sahip olması. 

SKIATHOS

Hem doğa hem de eğlence severler için yaz tatilinizi geçirebileceğiniz harika adalardan.  Çam ağaçlarıyla dolu devasa tepeleri,  kumlu plajlarıyla Skiathos, hiç uyumayan ve tüm gün eğlenebileceğiniz bir adadır. Eski manastırları, Ortaçağ kalesini, Bizans kiliselerini, Venedik dönemine ait anıtları ve  müzeleri mutlaka ziyaret etmelisiniz.

SAMOS (SİSAM)

Samos ( Sisam) Türkiye’den rahatlıkla gidilebilen Samos adası, çakıl taşları ve berrak suları ve sanki başka bir gezegenden plajlarıyla  Avrupa'nın en güneşli yerlerinden biri olmasının yanı sıra en büyüleyici doğal güzelliğe sahip Yunan adasıdır.  Tabii ki Samos'u ziyaret ederseniz Eupaline tünelinin yanı sıra Hera tapınağı kalıntılarına da mutlaka gitmelisiniz.