Yunan adalarına gitmek artık daha ucuz ve daha rahat

Çeşme-Atina (Lavrio) seferlerinin başlamasıyla birlikte keşfetmek istediğiniz birçok Yunan adasına gitmek artık daha rahat ve daha kolay.

Eğer Türkiye’ye yakın Yunan adalarından artık sıkıldıysanız, yeni adaları tanımak, keşfetmek ve özellikle de Yunan turizminin kalbinin attığı Kiklad adalarına gitmek istiyorsanız Çeşme-Atina (Lavrio) seferleri sizler için birçok seçenek sunuyor.

Yunanistan’ın en büyük limanları Atina’da bulunuyor ve Atina’da bulunan Pire, Rafina ve Lavrio limanlarından gitmek istediğiniz bütün adalara birçok sefer bulunuyor. Çeşme’den Atina’ya yapacağınız 7 saatlik gemi yolculuğundan sonra gitmek istediğiniz her Yunan adasına rahatlıkla bilet kesebilirsiniz.

İsterseniz tatil planınızın içine antik Yunan mirasıyla modern yaşamın bir arada olduğu Atina’yı alıp, Parthenon’dan Akropolis’e kadar  her gezginin görmesi gerektiği tarihi yapıları gezdikten sonra ada yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Uçakla ya da karayoluyla Atina’ya yapılacak bir yolculuğun maliyetiyle karşılaştırıldığında Aegean Seaways’in 47 avrodan başlayan Çeşme-Atina seferi bulunmaz bir fırsat.

Çeşme-Atina Sefer Tarifesi
Çeşme-Atina Sefer Tarifesi

Peki Lavrio limanından gidebileceğiniz en yakın Yunan adaları hangileri?

Lavrio limanından bir saat uzaklıktaki Angistri adasına, yaklaşık 2 saat uzaklıktaki Kythnos adasına ve yine 1 saat uzaklıktaki Kea adasına gidebilirsiniz.

Angistri adası
Kea adası
Kythnos adası

Yedi saatlik yolculuktan sonra Lavrio’da bir gece konaklayıp seyahatinize devam etmek istiyorsanız Lavrio’da konaklama için aşağıdaki otel fiyatlarına bakabilirsiniz.

Lavrio yakınında bulunan plajlar

Lavrio ve çevresinde Atina’nın  birçok ünlü plajı da bulunduğundan isterseniz gündüzleri denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Sounio plaji
Kape plajı
Legrena plajı

Lavrio’daysanız, Lavrio’ya çok yakın mesafede, Yunan mitolojisinde denizler, depremler ve atlar tanrısı olan Poseidon tapınağı ziyaret edebilir; eşsiz günbatımını izleyebilirsiniz.

Poseidon tapınağı
Poseidon tapınağı

Lavrio'da konaklayıp sonraki gün Atina'ya gitmek isterseniz aşağıdaki otel ve pansiyon seçeneklerimize bakabilirsiniz.

Booking.com

Lavrio’dan Atina merkezine nasıl gidilir?

Lavrio’dan Atina merkezine ya da oradan adalara geçmek isterseniz düzenli işleyen Lavrio -Atina otobüs seferleriyle rahatlıkla Atina’ya gidebilirsiniz.

Lavrio otogarı adresine bu linkten bakabilirsiniz.  

Lavrio-Atina arası otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmekte olup bilet fiyatı 5,30€’dur.

Lavrio'dan doğrudan Atina'ya geçip Atina'da konaklamak isteyenler aşağıdaki otel, pansiyon ve Airbnb'lerden kalmak istedikleri bölgeye haritadan bakıp en uygun seçenekleri görebilirler.

Booking.com

Atina'dan kaldıktan sonra Yunan adalarına gitmek isteyenler gerek Rafina limanından gerekse de Yunanistan'ın en büyük limanı Pire limanından istedikleri Yunan adalarına seyahat edebilirler.

Atina'daki Pire limanından Kiklad adalarına, Sporad adalarına, İyon adalarına, Saron adalarına, Girit'e ve de Oniki adalara sürekli feribot ve gemi seferleri olduğunu belirtelim.

Çeşme-Lavrio biletlerini buradan alabilirsiniz

Önemli not: Çeşme-Atina seferleri, seferleri gerçekleştiren şirket zarar ettiği gerekçesiyle durdurulmuştur.

Çeşme-Atina seferleri hakkında sık sorulan sorular

Çeşme-Atina feribot seferleri hangi gün?

Çeşme-Atina feribot seferleri  pazartesi-sali-perşembe ve cumartesi günleri Çeşme'den pazar- pazartesi-çarşamba ve cuma günleri Atina Lavrio limanından yapılmaktadır.

Çeşme'den Atina'ya feribotla kaç saat?

Çeşme-Atina arası feribotla 7 saat sürmektedir

Çeşme-Atina feribot bileti kaç lira?

Çeşme-Atina feribot bileti 47 avrodur ve araçla gisiyorsanız araçlar ayrı ücretlendirilmektedir

En erken saat kaçta limanda olmalıyım?

Check-in işlemleri için kalkış saatinden 3 saat önce limanda olmanız gerekmektedir

Evcil hayvanlar gemiye alınıyor mu?

Evcil hayvanlarınız gemiye alınamamaktadır.

Çeşme -Atina biletlerini nereden alabilirim?

Çeşme -Atina biletlerini seferleri gerçekleştiren Aegean Seaways'in www.aegeanseaways.com sitesinden alabilirsiniz